Bulgaristan Üniversiteleri Kayıtları Devam Ediyor

o-COLLEGE-GRADES-facebook

Bulgaristan Üniversiteleri Kayıtları Başlamıştır.26 Devlet Üniversitesi Sizleri Bekliyor. YGS – LYS Şartı Aranmadan İstediğiniz Bölümde Okuma Fırsatı Bulgaristanda Üniversite Eğitimi – Sofya, Varna, Plovdiv, Ruse, Stara Zagora, Pleven, Üniversitelerinde YGS – LYS Şartı aranmadan! Üniversiteli olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Bulgaristan’da 26 Devlet Üniversitesi Sizleri Bekliyor.
YGS – LYS  Şartı Aranmadan İstediğiniz Bölümde Okuma Fırsatı

Bulgaristan Üniversitelerinde okumak istiyorsanız Kayıt imkanlarından yararlanın

Bulgaristanda Üniversite Eğitimi – Sofya, Varna, Plovdiv, Ruse, Stara Zagora, Pleven,  Üniversitelerinde YGS – LYS Şartı aranmadan! Üniversiteli olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Bulgaristan’da Eğitim Bulgaristan’da, YÖK tarafından tanınan üniversiteler, YGS – LYS’de istediği yeri kazanamayan öğrenciler için ”ucuz” eğitim fırsatı sunuyor

YGS – LYS sınavına girmeden ve Şartı aranmadan sadece lise diploması ile üniversiteli olabileceğinizi biliyor musunuz?

İstediğiniz üniversitede istediğiniz bölümü okuma şansınız olduğunuzu?

Tüm dünyada geçebilecek bir diplomaya sahip olabileceğinizi?

Eğitim ücretlerinin Türkiye’den çok  ucuz olduğu bir yerde okuyabileceğinizi?

 

Üniversiteye giden tek yol YGS – LYS değil

 

Bu yıl 1 milyon 700 bin öğrenci YGS’de ter döktü. Ancak bunların çok azı hedefledikleri üniversite ve bölümlere yerleşebildi. Bir bölüme yerleşenlerin arasında, seçtikleri bölümün içeriğini, o mesleki alanın geleceğini ya da iş potansiyelini bilmeyenlerin sayısının hiç de az olmadığı artık herkesin bildiği bir gerçek.
YGS’de istediği sonucu elde edemeyen ya da Türkiye’de üniversiteye girebildiği halde daha yüksek standartlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için başka seçenekler de var. Üniversiteli olmanın tek yolu ülke sınırları dahilindeki üniversiteler değil. İşte farklı alternatifler:

 

 

Hazırlık Yılını Yurtdışında Değerlendirmek

 

Yurtdışında YÖK ‘ün tanıdığı üniversitelerde, istediğiniz bölümde eğitim görme şansına sahipsiniz.
Birçok öğrenci Türkiye’deki özel üniversitelerle yaklaşık aynı yada daha ekonomik maliyetlerdeki yurtdışındaki üniversitelerde eğitim almayı tercih ediyor. Ya da kazanmış oldukları bölümü dondurarak en azından hazırlık yılını yurtdışında değerlendiriyor. Yurtdışında İngilizce ve Bulgarca hazırlık eğitim alabilirler.
Yurtdışında  Üniversiteye Gitmek

 

Yurtdışında önce dil, ardından üniversite eğitimi alabilirsiniz. İngilizceniz veya Bulgarcanız yeterliyse direkt üniversiteye başlayabilirsiniz. Önünüzde onlarca farklı seçenek var.

— Bulgaristan’da üniversite eğitimi mühendislik, mimarlık eğitimi 5 yıl, Tıp 7 yıl, Eczacılık 6 yıl sürüyor. Uluslararası öğrenciler öncelikli olarak eğitim alacakları alana yönelik 1 yıllık bir foundation yani akademik hazırlık eğitimi alırlar. Sonrasında lisans eğitimlerini sürmektedirler.

 

Neden Yurtdışında Eğitim?

 

Uluslararası kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişimi, Türkiye’nin AB sürecinde ilerliyor olması, uluslararası şirketlerin ve yabancı sermayenin Türkiye’ye giriş hızının artması yabancı dilin ve yurtdışında eğitimin önemini arttırıyor. Çünkü uluslararası firmalar özellikle yurtdışında eğitim ve yaşama deneyimi olan, yabancı dil bilgisi çok iyi düzeyde olan kişileri öncelikle istihdam etmeyi tercih ediyorlar. Eğitim standartlarının ülkemize kıyasla çok yüksek olduğu gelişmiş ülkelerde dil eğitimi, üniversite, mastır, sertifika yada mesleki eğitim programlarına katılan öğrenciler ülkemizde ya da yurtdışında büyük oranda kariyer hedeflerine ulaşabiliyor.

 

Okullar, maliyetler, bölgeler, program içerikleri, başlangıç tarihleri, yaşam koşulları, vize işlemleri gibi konularda daha detaylı bilgi almak için ofislerimizden birini ziyaret edebilir ya da bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.