Bulgaristan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri

group of studets in class

Her ülkenin bölgenin hatta her üniversitenin kayıt tarihleri bir birinden farklı olabilir. Bulgaristan üniversiteleri kayıt tarihleri konusunda ise danışmanlık ofislerimizden bilgileri edinebilirsiniz. Bulgaristan üniversiteleri verdiği çağdaş ve iyi eğitimi aynı tutarlıkla kayıt tarihlerinde de göstermekte öğrencilerin en kolay kayıt aşamasına gelebilmesi için bir çok evrak azaltılarak öğrencilerimizin kolaylıkla kayıt olması sağlanmıştır.

Bulgaristan üniversiteleri kayıt tarihleri bilgisini Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri bürolarımızdan ve internet sitemizden öğrenebilirsiniz. Bunun dışında okullardan bahsetmek gerekirse; son derece iyi eğitim veren bir çok kaliteli eğitim fakültesi ve bölümüyle hizmet veren Bulgaristan üniversiteleri çağın gereklerine uygun alt yapısıyla ve öğrenci gelişimini sonun kadar koruyan ve sahiplenen eğitimci kimliğiyle dikkat çekmektedir.

Eğitimin son derece kaliteli ve uygun fiyatlarla olduğu okullara gitmek isteyen bir çok yabancı öğrenci için okul özel şartlar sağlayarak kolay kayıt olabilmelerinin önünü sonuna kadar açmıştır. Öğrenci farkındalığı yaratabilmek için üniversite içinde bir çok aktivite yapılmakta profesyonel eğitimin sınırları zorlanmaya devam edilmektedir. Öğrencisini düşünen yapısını korumaya devam eden Bulgaristan üniversitelerinin en kolay tarafı kolay kayıt olabilme özgürlüğünde saklıdır

Bulgaristan Üniversitelerinin en çok tercih edilen bölümleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Tıp Fakültesi
 • Famakoloji Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Termik ve Nükleer Güç Mühendisliği
 • Bilgi ve Kontrol Mühendisliği
 • Otomasyon ve Tasarım Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • Mekatronik (Mekanik-Elektronik) Mühendisliği
 • Giysi Teknolojisi ve Tekstil Mühendisliği
 • Uçak Mühendisliği

Dallarında çok kaliteli eğitim veren Bulgaristan üniversitelerinin en çok tercih edilen bölümleri ise Tıp Fakültesi ve Uçak mühendisliği bölümlerdir. Türk öğrencilerin ise en çok rağbet ettiği bölümler Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesi olarak özetlenebilir.

Bulgaristan üniversiteleri taban puanları

Taban puan uygulamasını hiçbir zaman uygulamamış olan Bulgaristan üniversiteleri taban puan uygulamasını yararsız bulmuş ve sisteminden zamanla kaldırarak öğrenciye verdiği değeri göstermiştir. Sadece lise diplomanızla başvurabildiğiniz kaliteli bir o kadar da ekonomik üniversiteler de okumak bir ayrıcalık değil en temel haklarınızdan birisidir. Eğitim verilen bir çok bölümde kaliteli eğitim anlayışı sonuna kadar zorlanmakta profesyonellik en üst seviyede öğrencilerimize verilmektedir.

Bulgaristan Üniversiteleri taban puansız verdiği eğitimler sayesinde bir çok Avrupa ve bölge ülkesinden öğrencileri sürekli olarak misafir ve mezun etmektedir. Üniversitenin sağladığı yurt ve burs gibi olanaklar sayesinde üniversiteler adeta birer çekim merkezi haline gelmiş ve eğitim hizmetleri aralıksız bir şekilde profesyonelce devam etmektedir.

Bulgaristan Üniversiteleri Fiyatları

Öğrencilerimizin en çok sorduğu soruların başında eğitim iyi güzel ama ne kadar sorusudur. Bulgaristan üniversiteleri fiyatları en dip seviyede öğrencilerimizin ulaşabileceği kaliteye ve yoğunluğa sahip güzel üniversitelerimizden biridir. Öğrencilerimiz aldıkları profesyonel eğitim yanında çok uygun fiyatlarla da bu eğitimlere kavuşabilmektedir.

Eğitim ve öğretimin sonsuz bir okyanus olduğu bilen Bulgaristan üniversitelerinde anlayış ve fark gözetmeksizin tüm öğrencilere eşit davranılmaktadır. Eğitimde olan eşitliği fiyatlarda olan eşitliğe de yansıtmış olan Bulgaristan Üniversiteleri fiyatları sayesinde öğrenciler Bulgaristan üniversitelerine yönlenmekte ve bu kaliteli eğitimi almak için adeta yarışır duruma gelmiştir. Türk öğrencilerin en çok tercih ve talep ettiği üniversitelerin başında yine Bulgaristan üniversiteleri ve eğitim sistemi bulunmaktadır.

Bulgaristan Üniversiteleri YÖK Denkliği

Öğrencilerimizin bize yönelttiği diğer sorulardan biri ise denkliği var mıdır? Üniversitelerimiz sağladığı profesyonel ve mükemmel eğitim dışında bir çok üniversite ile bire bir anlaşmalar imzalayarak denklik konusunu çözmeye çalışmıştır. Denklik konusundan daha çok geçerlilik konusunu Bulgaristan üniversiteleri için konuşmak daha doğru olacaktır. Geçerliliği tüm Avrupa’da tanınan bir belgeye sahip olacağınız için Avrupa’da herhangi bir işe başvuruda yada işe girişte gururla eğitim belgenizi verip işe başlama şansına sahip olabilirsiniz. Bulgaristan üniversiteleri Avrupa birliği denkliğine sahip güzel üniversiteler olarak eğitim ve öğretim hayatlarını profesyonel olarak sürdürmeye devam etmektedir.

Bulgaristan üniversiteleri kayıt tarihleri ve Bulgaristan üniversiteleri hakkındaki en güncel ve detaylı bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Ofislerinden uzman eğitim danışmanlarımızın yardımıyla öğrenebilirsiniz. Hayatınıza yeni bir başlangıç sağlayacak ve geleceğinizi şekillendirecek olan Bulgaristan üniversiteleri eğitim sistemi ve daha fazlası hakkında bilgiler edinebilirsiniz.