Bulgaristan Üniversiteleri Taban Puanları

Bulgaristan Üniversiteleri Taban Puanları

Bulgaristan Üniversiteleri, puanları uygulaması bulunmamaktadır. Bu yüzden Türkiye’den birçok öğrenci Bulgaristan Üniversiteleri taban puanlarının olmaması sebebiyle Bulgaristan Üniversitelerinde okumak istemektedir.

Türkiye’de okumak istediği puanlara yetişemeyen öğrenciler Bulgaristan Üniversiteleri taban puanları olmayışı nedeniyle diledikleri, yıllarca hayalini kurdukları bölümleri rahatlıkla okuyabilmektedirler.

Türkiye’de tanınan bir üniversite olduğu ve puanları olmadığı için Türkiye’den eğitim için çok fazla tercih eden vardır.

Komşu ülke olan Bulgaristanda kültür ve yaşam şartları bakımından birbirine benzerlik göstermektedir. Ne de olsa Bulgaristan Üniversiteleri yıllarca Türk egemenliği altında kalmış bir ülkenin başkentidir.

Osmanlının dağılmasından sonra bir türlü istikrar sağlayamamış olan Bulgaristan Üniversiteleri özellikle oraya giden Türkleri duygulandırmaktadır. Diğer Avrupa ülkelerine göre üniversite harçları ve yaşam giderleri daha uygundur. Bulgaristan Üniversitelerinin puanlarının olmamasından dolayı bir cazip merkezi haline gelmiştir.

Bulgaristan Üniversiteleri taban puanları olması ve hayat koşullarının ucuzluğu olmasından dolayı özellikle Türk öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Kategori: Haberler.