Bulgaristan Üniversiteleri Puanları

Bulgaristan Üniversiteleri Puanları

Makedonya’da bulunan üniversitelerdeki eğitimi almak için Türkiye’de uygulanan YGS – LYS sınavlarına girme ve taban puanlarını aşma zorunluluğu yoktur.

Türkiye’de başarı sağlayamamış öğrenciler Bulgaristan Üniversiteleri taban puanlarının olmaması sebebiyle buraya sıkça kayıt yaptırmaktadırlar.  Türkiye’de üniversite sınavına göre öğrenci kabul eden okullardan ayıran özelliği de YGS veya LYS sınav şartı olmaması oralarda eğitimi tercih etmelerine sebebiyet vermektedir.

Türkiye’de ki üniversitelerle kıyaslama yapılırsa aralarında çok yüksek puan oynaması yapmaktadır. Vakıf üniversiteleri ile Bulgaristan Üniversiteleri’daki üniversiteler arasında benzer yönü sadece ücretli olmalarıdır.

Bulgaristan Üniversiteleri, yaşam olarak da zorlanılmadan yaşanıp eğitim konusunda da tam anlamıyla iyi bir donanım sağlayabilecek bir üniversitedir. Hayat pahalılığının olmadığı üniversite olan Bulgaristan Üniversiteleri Türkiye’den gidecek öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır.

Türkiye’de hayalini kurdukları bölümü okumaya puanı yetmeyen öğrenciler Bulgaristan Üniversiteleri puanlarının olmaması sebebiyle hayalini kurdukları bölüme gönül rahatlığı ile kayıt yaptırıp eğitimlerine başlayabilirler.

Kategori: Haberler.