Bulgaristan Üniversiteleri Fiyatları

Bulgaristan Üniversiteleri Fiyatları

Bulgaristan Üniversitelerinin harç ücretleri Türkiye’de ki harç ücretlerine göre çok daha düşüktür.

Bulgaristan Üniversiteleri Ücretleri 2500 Euro ile 8000 Euro arasında değişen yıllık harç ücretleri ödenmektedir. Okunacak olan bölüm, kalınacak yer, eğitim süresinin uzunluğu gibi şartlar göz önüne alındığı zaman ücretlerin değişmesi muhtemeldir.

Bu ücretler üniversite ve bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Alınan harç paralarının yanında Türkiye’de vakıf üniversitesine ödenecek para ile Türkiye’de ve Bulgaristan Üniversiteleri’da normal bir ev tutup kalan bir öğrencinin masraflarını kıyaslayacak olursak, Bulgaristan Üniversiteleri daha mantıklı gelir çünkü minimum 650 ile 700 TL arasında aylık gider değişiklik göstermektedir. Aylık Yaşam giderleri kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir.

Bulgaristan Üniversiteleri ücretleri Yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için çok mantıklı olan Bulgaristan Üniversiteleri okulları maddi yönden insanları zorlamayacak ve eğitimlerde sağladıkları sürekli gelişen bilgiler sayesinde kariyerde büyük faydaları olmaktadır.

Bulgaristan Üniversiteleri ücretleri cazipliği nedeniyle özellikle Türkiye’den ve Türkiye’nin ayarındaki ülkelerden gelecek öğrencilerin zorlanmayacakları bir üniversitedir. Yurtdışında eğitim almak isteyip de çok daha maddi anlamda zorlanmamak isteyen öğrencilerin ve ailelerin tercihleri arasında gelecek olan üniversitedir Bulgaristan Üniversiteleri…

Kategori: Haberler.